OZUBENÁ KOLA

Ozubená kola a ozubení od JP-AXLES

Ozubená kola tvoří nosný program výroby. Dokážeme vyrobit běžné normalizované ozubení, ale i náročné ozubení, jako je ozubení hypoidní pro převody diferenciálů nebo ozubení pro obráběcí stroje s vysokou přesností, což umí málo kdo. Ozubení umíme brousit.

Nabízíme možnost návrhu ozubení včetně výpočtů geometrie, únosnosti a životnosti ozubení, zpracování výkresové dokumentace včetně 3D simulací, samotnou výrobu ozubení, tepelné zpracování (cementování, kalení) a následné broušení, nebo jen technickou pomoc při návrhu či výrobě, a také kontrolu Vašich dodavatelů za použití námi vyrobených kalibrů. Umíme rovněž vyrobit převodové skříně včetně obalů, jako jsou například koncové převody náprav vozidel.

Vyrobíme ozubení vnitřní i vnější, s čelními zuby nebo šikmými, umíme vyrobit také kuželová kola, šneková kola, kola řetězová, ale také veškeré drážkování, ať již jemné nebo evolventní, normalizované nebo upravené např. korigované, s různými úhly zubu, tvary zubové mezery, atd.

Jsme schopni vzhledem k rozsáhlé možnosti různých technologií výroby, realizovat kusovou zakázku, na kterou se specializujeme, ale také sériovou výrobu tisíce kusů na CNC strojích.

Ozubení vyrábíme na odvalovacích frézách, CNC strojích, drátořezem, jiskřením, ale také obrážením nebo např. protahovacími trny v případě vnitřních drážek atd.

Jsme schopni zajistit si úpravu nástrojů broušením pro specifické požadavky výroby, například jiný, než normalizovaný úhel frézy, výrobu protahovacích trnů apod.

Používáme materiály, které si zákazník přeje nebo návrh nechá na nás. Zajistíme nákup materiálu ať z domácích trhů nebo zahraničních za dobré ceny, samozřejmě s certifikáty. Umíme zajistit odlévání i výkovky.

Za svoji práci ručíme a také na ni poskytujeme nadstandartní, v určitých případech i doživotní, záruku.

Příkladem realizované výroby je pevnostní ozubení do závodních speciálů jako je soukolí diferenciálů, pevnostní ozubení do reduktorů náprav Volvo 303, stavebních strojů, nákladních vozidel, úpravy převodovek offroad vozidel, kde byl součástí vývoj a návrh ozubení, nebo jen konkrétní výroba dle přiloženého vzoru či výkresu třeba pro automobilový průmysl. Více v níže uvedené fotogalerii.

Fotogalerie produktu:

Informace na info@jp-axles.cz.